Cinsel SağlıkSağlıklı Yaşam

Sağlıklı Beslenme (Diyetisyen Görüşmesi)

Sağlıklı beslenme, oldukça karmaşık gibi gözüken fakat büyük resme bakıldığında basitleştirilip hayata kolaylıkla dahil edilebilecek bir alışkanlıktır. Sağlıklı beslenme alışkanlığını edinmek için iki aksiyon gerekir. Kişiye olumsuz gelen yiyecekleri çıkarmak ve kişiye olumlu gelen yiyecekleri eklemek. Sağlıklı beslenmenin günümüzde kişiye özel olduğunu biliyoruz. Bu sebeple bir uzman ile çalışmanın önemine inanıyoruz.

BP Klinikte hem genetik testler, hem de mikrobiyata testleri yapılır. Kişinin intoleransları, detoksifikasyon mekanizmaları, bağırsak bakterilerinin birbirlerine olan oranları ve daha birçok parametre bu testlerle ortaya çıkar ve beslenme planı bu şekilde oluşturulur. Bu testler ışığında oluşturulan sağlıklı beslenme planları kişinin ihtiyacına yönelik ve uzun süreli sağlığını destekleyici özellikler taşır.

Genetik test veya mikrobiyata testi yaptırmayı tercih etmeyen danışanlarımızın detaylı geçmiş öyküsü alınır ve sağlıklı beslenme planı ona göre çıkartılır. Bu planda da kişiye özel olması, hedefe yönelik olması ve sürdürülebilir bir plan olması önceliklerimiz arasındadır.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanın geleceğe yapılabilecek en büyük yatırım olduğunu düşünüyoruz. Kişinin kendi sağlığına önem vermesini geciktirmemesi gerektiğine inanıyoruz ve bunun yapmanın ilk adımının beslenmeden geçtiğinin farkındayız. Bu sebeple hastalıklar daha baş göstermeden beslenmenin düzenlenmesini vurguluyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu