Hakkımızda

Ülkemizde benzerine pek rastlanmayan, karma disiplinlerden hekimler ve uzmanlarla “kişiye özel sağlık, kişiye özel onkoloji” mottosuyla hizmet veren bir yer BP Klinik. Tedavi etmeye alışmış sağlık sisteminin aksine hasta olmaması için de insanlara yardım ediyor.

Prof. Dr. Berrin Pehlivan Radyasyon Onkoloğu, 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olup uzmanlığını da aynı üniversiteden aldıktan sonra 4.5 yıl boyunca Fransa’da ve İsviçre’de çalışmalarını sürdürdü. Yurda döndükten sonra MBA yaptı, halen Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi.  İngilizce ve Fransızca konuşuyor, 50 Soruda Kanser kitabını yazdı, aynı zamanda Milliyet Gazetesi’nde Bilim Günlüğü adı altında bir köşe yazarlığı yapıyor.

Bu klinik Milliyet Cadde’deki okurlarına bir teşekkür gibi diyor Pehlivan; “Uzun süredir çağrıldığım her kanalda, -50 Soruda Kanser- kitabımda ve yazılarımda ısrarla tekrarladım; Lütfen sağlığı alışkanlık edinin, kanserin ve diğer kronik hastalıkların tedavisi kadar önemli süreçleri var. Öncesi, tanısı, tedavisi ve mutlaka sonrası var. Lütfen ilgili her disiplinden meslektaşlarımın fikirlerini alın, hastalığa bir ekiple karşı koyun, tedavi sonrası yaşam konforunuzu panikle feda etmeyin… Bana adres sormadılar, “sen bu konuda ne yapıyorsun?” demediler. Ama ben demek zorundaydım ve sonunda en azından kendi üzerime düşeni yaptım ve bu kliniği açtım.

Yeni Yüzyılda Sağlıklı Kalabilmek de Artık Kişiye Özel!

Pandemi öncesi sağlıklı yaşama arzusu bir tür moda gibiyken, pandemi ile zorunluluk haline geldi. Artık hastalıkların pek azının kalıtsal olduğunu, kanser başta olmak üzere bir çok hastalığın sebebinin seçimlerimiz olduğunu biliyoruz. Yine bildiğimiz bir gerçek, sağlığımızı, dedikodulara göre değil farklılıklarımıza göre davranarak yoluna koyabileceğimiz. Hayat tarzımızı, stilimizi, yediklerimizi, içtiklerimizi ve deneyimlediğimiz her şeyi şuna buna değil de gene göre seçmemiz gerektiği. Yani hepimize iyi gelecek bir ilaç, bir tedavi, bir yaklaşım yok!

Hizmetler

Kime ne tedavi verileceği de genetik testler yaparak kişiye özel belirliyoruz. Yapılan genetik testlerin sonuçlarını değerlendiren bir konsey ekibimiz var.

Radyoterapide son teknolojiyi uygulamamız mümkün; IMRT, Ark, radyocerrahi tedavilerini başarıyla uyguluyoruz. Ayrıca verilen radyoterapi, immünoterapi vb tedavilerin etkinliğini artıracak hipertermi, ozontedavisi, yüksek doz C vitamini dahil her türlü destek tedavisini uygulayabiliyoruz.

Sadece hastalıkla değil, kaygılar, beslenme, alışkanlıklar ve ruhsal durumu bir bütün olarak ele almayı hedefleyen bu ekip, diyet ve beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve onkoloji alanında hekim ve sağlık uzmanlarından oluşuyor.

Hastalığı tedavi etme değil tek odağımız, savımız şu: Kanser olmanıza sebep olan yaptığınız yanlış veya eksik bir veya birkaç şey olmalı; kanserlerin sadece küçük bir yüzdesi kalıtsal çünkü. Sizleri en iyi şekilde tedavi ettikten sonra hastalığın tekrarlama riskini minimalize etmek için bu yanlışları bulup hayatınızı yeniden düzenlemeyi hedefliyorlar. Tabii bunu da kişiye özel yapıyoruz. Sizin de içinde bulunacağınız aktif bir süreçle ve herkese önerilen kalıplaşmış, standart önerilerle değil; size ve ihtiyaçlarınıza özel olacak şekilde… Genetik testleriniz ile size en uygun hayat biçimi, beslenme düzeni belirliyoruz.

Kanser check-upları, yine genetik testler rehberliğinde sağlık yaşam reçeteleri, ozon tedavisi ve antioksidan tedavilerin hepsi kliniğimizde uygulanmakta.

Ekibimizde Psikolog, Fizyoterapist, Psikiyatrist, Diyetisyen, Endokrin ve Metabolizma Uzmanı da bulunmaktadır. Kanser hastaları için de danışman Medikal Onkolog ve ilgili bölümün cerrahları danışmanlık vermektedir.

BP Klinik, farklı şifa verici etkiler için çok sayıda damardan uygulanan tedavi seçeneği sunmaktadır. Bazen istenilen etkiyi elde etmek için tek bir bileşik, bazen de kombinasyon tedavileri kullanılabilir. Hangi protokolü uygulayacağımız Danışanımızın şikayetlerine, sağlık özelliklerine veya beklentisine göre değişmektedir.

Uyguladığımız bazı protokoller:

  • Anti-aging
  • Kronik yorgunluk
  • Bağışıklık
  • Sporcu sağlığı
  • Yüksek doz C vitamini
  • Antioksidan tedaviler
  • Beyin ve sinir sistemi sağlığı
  • Migren
  • Hangover (alkol sonrası)
  • Kanser tedavisi sonrası destek tedavileri

Bu kitabı yazmamın sebebi kanseri bütün insani hastalıkların üzerinde, mistik bir dünyadan gelen uhrevi bir bela olarak görmeye son vermek! Onu bütün çıplaklığı, basitliği, insan iradesi ve aklı önündeki zavallılığıyla ortaya sermek… Kanseri önlenebilir ve mağlup edilebilir bir hastalık olarak görmeyi sağlamak… Her şeye rağmen hâlâ bu hastalığa yeniliyor olmamızın en önemli nedeni, kansere yol açan alışkanlıklarımız ve adını duyar duymaz takındığımız sorgusuz çaresizlik. Doğru soruları sorma ve doğru cevapları hayatımıza entegre etme iradesine kavuştuğumuzda yaşam, içinde aktığımız değil, içimizde akan bir nehre dönüşecektir.

Prof. Dr. Berrin Pehlivan’ın Bilimsel Çalışmaları

A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :

1. Topkan E, Selek U, Pehlivan B, Küçük A, Öztürk D, Özdemir BS, Besen AA, Mertsoylu H. The prognostik value of the novel global immüne-nutrition-inflammation index (GINI) in stage IIIC non-small cell lung cancer patients treated with concurrent chemoradiotherapy. Cancers (Basel). 2023 Sep 11;15 (18):4512.
2. Yılmaz B, Somay E, Küçük A, Pehlivan B, Selek U, Topkan E, Sergi CM. Challenges in the radiological diagnosis of osteoradionecrosis of the jew in head and neck cancer patients. In: Sergi CM, editor. Advancements in Cancer Research [Internet]. Brisbane (AU): Exon Publications; 2023 Aug 17. Chapter 1.
3. Somay E, Yilmaz B, Topkan E, Kucuk A, Pehlivan B, Selek U.
Definitions of Radiation-induced Trismus in Head and Neck Cancer: Current Concepts and Controversies. In: Sergi CM, editor. Advancements in Cancer Research [Internet]. Brisbane (AU): Exon Publications; 2023 Aug 17. Chapter 2.
4. Topkan E, Kucuk A, Senyurek S, Sezen D, Durankus NK, Akdemir EY, Bolukbasi Y, Pehlivan B, Selek U. Preoperative Radiosurgical Management of Brain Metastases: Evidence and Challenges. In: Sergi CM, editor. Advancements in Cancer Research [Internet]. Brisbane (AU): Exon Publications; 2023 Aug 17. Chapter 5.
5. Somay E, Yilmaz B, Topkan E, Pehlivan B, Selek U. Radiotherapy and Dental Implant Applications in Patients with Head and Neck Cancer. In: Sergi CM, editor. Advancements in Cancer Research [Internet]. Brisbane (AU): Exon Publications; 2023 Aug 17. Chapter 8.
6. Kucuk A, Topkan E, Durankus NK, Senyurek S, Akdemir EY, Sezen D, Bolukbasi Y, Selek U, Pehlivan B. Combined Stereotactic Radiosurgery and Immune Checkpoint Inhibitors for the Treatment of Brain Metastasis. In: Sergi CM, editor. Advancements in Cancer Research [Internet]. Brisbane (AU): Exon Publications; 2023 Aug 17. Chapter 4.
7. Somay E, Yilmaz B, Topkan E, Kucuk A, Pehlivan B, Selek U. Assessment of the Impact of Osteoradionecrosis on Quality-of-Life Measures in Patients with Head and Neck Cancer. In: Sergi CM, editor. Advancements in Cancer Research [Internet]. Brisbane (AU): Exon Publications; 2023 Aug 17. Chapter 3.
8. Somay E, Topkan E, Pehlivan B, Selek U. In reply to Cheng et al. EJNMMI Res. 2023 Aug 17;13(1):76
9. Yilmaz B, Somay E, Topkan E, Kucuk A, Pehlivan B, Selek U.Utility of pre-chemoradiotherapy Pan-Immune-Inflammation-Value for predicting the osteoradionecrosis rates in locally advanced nasopharyngeal cancers. Strahlenther Onkol. 2023 Oct;199(10):910-921.
10. Topkan E, Somay E, Yilmaz B, Pehlivan B, Selek U. Valero’s host index is useful in predicting radiation-induced trismus and osteoradionecrosis of the jaw risks in locally advanced nasopharyngeal carcinoma patients. BMC Cancer. 2023 Jul 12;23(1):651
11. Kucuk A, Topkan E, Ozkan EE, Ozturk D, Pehlivan B, Selek U. A high pan-immune-inflammation value before chemoradiotherapy indicates poor outcomes in patients with small-cell lung cancer. Int J Immunopathol Pharmacol. 2023 Jan-Dec;37
12. Yilmaz B, Topkan E, Pehlivan B, Selek U. Letter to the Editor: Radiotherapy Increases aMMP-8 Levels and Neutrophil/Lymphocyte Ratio Rapidly in Head and Neck Cancer Patients: A Pilot Study. Cancer Control. 2023 Jan-Dec;30
13. Somay E, Topkan E, Pehlivan B, Selek U. In reply to Mehanna H et al.
Clin Otolaryngol. 2023 Sep;48(5):796-797
14. Somay E, Yilmaz B, Topkan E, Kucuk A, Pehlivan B, Selek U The predictive usefulness of the novel “combined hemoglobin-to-platelet ratio and maximum mouth opening index” on prevalence of radiation induced trismus in patients with nasopharyngeal cancer. Head Neck. 2023 Jul;45(7):1823-1831.
15. Somay E, Yilmaz B, Topkan E, Pehlivan B, Selek U.Low hemoglobin levels predict increased radiation-induced trismus rates in nasopharyngeal cancer.
Oral Dis. 2023 May 8.
16. Topkan E, Kucuk A, Somay E, Yilmaz B, Pehlivan B, Selek U. Review of Osteoradionecrosis of the Jaw: Radiotherapy Modality, Technique, and Dose as Risk Factors. .J Clin Med. 2023 Apr 21;12(8):3025
17. Yilmaz B, Somay E, Topkan E, Kucuk A, Pehlivan B, Selek U The predictive value of pretreatment hemoglobin-to-platelet ratio on osteoradionecrosis incidence rates of locally advanced nasopharyngeal cancer patients managed with concurrent chemoradiotherapy. BMC Oral Health. 2023 Apr 20;23(1):231.
18. Yilmaz B, Somay E, Topkan E, Pehlivan B, Selek U Pre-chemoradiotherapy low hemoglobin levels indicate increased osteoradionecrosis risk in locally advanced nasopharyngeal cancer patients. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2023 May;280(5):2575-2584.
19. Yilmaz B, Somay E, Topkan E, Pehlivan B, Selek U. Pre-chemoradiotherapy low hemoglobin levels indicate increased osteoradionecrosis risk in locally advanced nasopharyngeal cancer patients. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2023 Feb 7.
20. Somay E, Yilmaz B, Topkan E, Kucuk A, Pehlivan B, Selek U. Initial neutrophil-to-lymphocyte ratio predicts radiation-induced trismus in parotid gland cancer. Oral Dis. 2022 Nov 8.
21. Somay E, Yilmaz B, Topkan E, Kucuk A, Haksoyler V, Pehlivan B, Selek U, Araz K. Hemoglobin-to-platelet ratio in predicting the incidence of trismus after concurrent chemoradiotherapy. Oral Dis 2022 Aug 29.
22. Topkan E, Selek U, Kucuk A, Pehlivan B. Low Pre-ChemoradiotherapyPan-Immune-Inflammation Value (PIV) Measures Predict Better Survival Outcomes in Locally Advanced Pancreatic Adenocarcinomas. J Inflamm Res. 2022 Sep 18;15:5413-5423.
23. Topkan E, Selek U, Haksoyler V, Kucuk A, Durankus NK, Sezen D, Bolukbasi Y, Pehlivan B. Postchemoradiotherapy Neutrophil-to-Lymphocyte Ratio Predicts Distant Metastasis and Survival Results in Locally Advanced Pancreatic Cancers. Int J Clin Pract. 2022 Jan 31;2022:7473649.
24. Yalcin K, Pehlivan B, Celen S, Bas EG, Kabakci C, Pashayev D, Daloglu H, Zhumatayev S, Uygun V, Karasu GT, Hazar V, Yesilipek A. Comparison of Total Body Irradiation-based Versus Chemotherapy-based Conditionings for Early Complications of Allogeneic Hematopoietic Stem Cell Transplantation in Children With ALL. J Pediatr Hematol Oncol 2021 Mar 31.
25. Kucuk A, Topkan E, Selek U, Haksoyler V, Mertsoylu H, Besen AA, Pehlivan B. High Measures of Pre-Chemoradiotherapy Platelet-to-Albumin Ratio Indicates Poor Prognosis in Locally Advanced Pancreatic Cancer Patients. Ther Clin Risk Manag. 2022 Apr 14;18:421-428.
26. Topkan E, Selek U, Küçük A, Haksöyler V, Özdemir Y, Sezen D, Mertsoylu H, Besen AA, Bölükbaşı Y, Özyılkan O, Pehlivan B. Prechemoradiotherapy Systemic Inflammation Response Index Stratifies Stage IIIB/C Non-Small-Cell Lung Cancer Patients into Three Prognostic Groups: A Propensity Score-Matching Analysis. J Oncol 2021 Jan 23;2021.
27. Küçük A, Ozkan EE, Öztep SE, Mertsoyle H, Pehlivan B, Selek U, Topkan E. The Influence of Systemic Inflammation Response Index on Survival Outcomes of Limited-Stage Small-Cell Lung Cancer Patients Treated with Concurrent Chemoradiotherapy. J Oncol 2020 Dec 16.
28. Topkan E, Besen AA, Mertsoylu H, Kucuk A, Pehlivan B, Selek U. Prognostic Value of C-Reactive Protein to Albumin Ratio in Glioblastoma Multiforme Patients Treated with Concurrent Radiotherapy and Temozolomide. Int J Inflam. 2020 Jun 8;2020.
29. Topkan E, Mertsoylu H, Kucuk A, Besen AA, Sezer A, Sezen D, Bolukbasi Y, Selek U, Pehlivan B. Low Systemic Inflammation Response Index Predicts Good Prognosis in Locally Advanced Pancreatic Carcinoma Patients Treated with Concurrent Chemoradiotherapy. Gastroenterol Res Pract. 2020 Jul 30;2020.
30. Topkan E, Ozdemir Y, Guler OC, Kucuk A, Besen AA, Mertsoylu H, Sezen D, Akdemir EY, Sezer A, Bolukbasi Y, Pehlivan B, Selek U. Comparison of Involved Field Radiotherapy versus Elective Nodal Irradiation in Stage IIIB/C Non-Small-Cell Lung Carcinoma Patients Treated with Concurrent Chemoradiotherapy: A Propensity Score Matching Study. J Oncol. 2020 Sep 4;2020.
31. Topkan E, Kucuk A, Ozdemir Y, Mertsoylu H, Besen AA, Sezen D, Bolukbasi Y, Pehlivan B, Selek U. Systemic Inflammation Response Index Predicts Survival Outcomes in Glioblastoma Multiforme Patients Treated with Standard Stupp Protocol. J Immunol Res. 2020 Nov 14;2020.
32. Kucuk A, Ozkan EE, Eskici Oztep S, Mertsoylu H, Pehlivan B, Selek U, Topkan E. The Influence of Systemic Inflammation Response Index on Survival Outcomes of Limited-Stage Small-Cell Lung Cancer Patients Treated with Concurrent Chemoradiotherapy. J Oncol 2020 Dec 16;2020.
33. Topkan E, Besen AA, Ozdemir Y, Kucuk A, Mertsoylu H, Pehlivan B and Selek U. Prognostic Value of Pretreatment Systemic Immune-Inflammation Index in Glioblastoma Multiforme Patients Undergoing Post-neurosurgical Radiotherapy plus Concurrent and Adjuvant Temozolomide. Mediators Inflamm. 2020 23;2020.
34. Kucuk A, Topkan E, İkiz ED, Durankuş N, Senyurek S, Aydemir EY, Sezen D, Bolukbaşı Y, Selek U, Pehlivan B. Combination of stereotactic radiosurgery with immunotherapy: is it a new treatemnt option for brain metastases? Int Res J Oncol, 2020.
35. Topkan E, Küçük A, Şenyürek S, Sezen D, Durankuş NK, Aydemir EY, İkiz ED, Bölükbaşı Y, Pehlivan B ve Selek U. Preoperative radiosurgery in management of brain metastases. J Cancer Tumor Int, 10(1):1-11, 2020.
36. Topkan E, Küçük A, Sezen D, Senyürek S, Aydemir EY, Durankuş N, İkiz ED, Bolükbaşı Y, Pehlivan B ve Selek U. Common prognostic scoring system for patients presenting with brain metastases. Clin Oncol Res, 2020.
37. Pehlivan B, Topkan E, Küçük A, Okumuş A, Sezen D, Bölükbaşı Y, Selek U. Stereotactic radiosurgery and targeted therapies for brain metastases from solid cancers. JAMMR,ISSN:2456-8899.
38. Topkan E, Küçük A, Durankuş NK, Şenyürek Ş, Akdemir EY, Sezen D, İkiz ED, Bölükbaşı Y, Pehlivan B, Selek U. Radiosurgical management of brainstem metastasis. Int Res J Oncol, 2020 3(1):37-46.
39. Sağlam Y, Bölükbaşı Y, Atasoy Aİ, Karaköse F, Alpan V, Selek U, Küçük A, Pehlivan B, Topkan E. Quality assurance in stereotactic radiosurgery and stereotactic body radiotherapy. Advances in Research 21 (7), 22-33.
40. Topkan E, Küçük A, Şenyürek Ş, Sezen D, Durankuş NK, Akdemir EY, Sağlam Y, Bölükbaşı Y, Pehlivan B, Selek U. Radiosurgery techniques for brain metastases. JCTI 2020; 10, 1-14.
41. Bölükbaşı Y, Selek U, Sezen D, Durankuş NK, Akdemir EY, Şenyürek Ş, Küçük A, Pehlivan B, Topkan E. Tumor cavity stereotactic radiosurgery for resected brain metastases. JCTI 2020, 10(2):15-30.
42. Pehlivan B, Sengul K, Yesil A, Nalbant N, Ozturk O, Ozdemir Y, Topkan E. Dosimetric comparison of lung-sparing radiation therapy between volumetric arc therapy and helical tomotherapy for unresectable malignant pleural mesothelioma. BioMed Res Int, 2019.
43. Pehlivan B, Kucuk A, Mertsoylu H, Topkan E. Current management of brainstem gliomas. Int. J.Adv. Res. 7(9), 2019.
44. Topkan E, Pehlivan B. Radiation-induced abscopal effects on cardiovascular system. IndJMedResPharmSci, 6(9), 2019.
45. Golusinski P, Di Maio P, Pehlivan B, Colley S, Nankivell P, Kong A, Hartley A, Mehanna H. Evidence for the approach to the diagnostic evaluation of squamous cell carcinoma occult primary tumors of the head and neck. Oral Oncol. 2019 Jan;88:145-152.
46. Topkan E, Selek U, Ozdemir Y, Besen AA, Guler OC, Yildirim BA, Mertsoylu H, Findikcioğlu A, Ozyılkan O, Pehlivan B. Risk factors for .fatal pulmonary hemorrahage following concurrent chemoradiotherapy in stage 3B/C squamous-cell lung carcinoma patients. J Oncol 2018 Nov 1;2018.
47. Topkan E, Yildirim BA, Guler OC, Parlak C, Pehlivan B, Selek U. Safety and palliative efficacy of single-dose-8-Gy reirradiation for painful local failure in patients with stage IV non-small cell lung cancer previously treated with radical chemoradiation therapy. Int J Radiat Oncol Biol Phys. 2015 Mar 15;91(4):774-80.
48. Duman E, Cecen Y, Sındır B, Ozdemir B, Yıldırım M, Cecen S, Pehlivan B, Yavuz MN. Dosimetric evaluation of Adaptive Therapy in non-small lung cancer patients undergoing palliative thoracic Radiotherapy. Int J Hematol Oncol. 2015, 25:178-185.
49. Mirimanoff RO, Ozsahin M, Thariat J, Ozyar E, Schick, Pehlivan B, Krengli M, Pellanda AF, Vess H. Cai L, Scandolaro L, Belacemi Y, Villa S, Igdem S, Lutsyk M, Miller RC. History of rare cancer network and past research. Rare Tumors. 2014 Aug 6;6(3):5462.
50. Sarıca FB, Cekinmez M, Tufan K, Sen O, Onal HC, Mertsoylu H, Topkan E, Pehlivan B, Erdogan B, Altinors B. Five-year follow-up results for patients diagnosed with anaplastic astrocytoma and efeectiveness of concomitant therapy with temozolomide for recurrent anaplastic astrocytoma. Asian J Neurosurg. 2012 Oct;7(4):181-90.
51. Topkan E. Parlak C, Topuk S, Pehlivan B. Influence on oral glutamine supplementation on survival outcomes of patients treated with concurrent chemoradiotherapy for locally advanced non-small cell lung cancer. BMC Cancer 2012 Oct 31;12:502.
52. Pehlivan B, Ares C, Lomax T, Stadelmann O, Goitein G, Timmermann B, Schneider RA, Hug EB.: Temporal lobe toxicity analyasis after proton radiation therapy for skull base tumors. Int J Radiat Oncol Biol Phys 2012 Aug 1;83(5):1432-40.
53. Topkan E, Parlak C, Kotek A, Yuksel O, Cengiz M, Ozsahin M, Pehlivan B. Impact of prophylactic cranial irradiation timing on brain relapse rates in patients with stage IIIB non-small-cell lung carcinoma treated with two different chemoradiotherapy regimens. Int J Radiat Oncol Biol Phys 2012 July 15;83(4):1264-71.
54. Pehlivan B, Onal C, Yavuz M.: Retinoblastoma Tedavisinde Eksternal Radyoterapinin Rolü ve Radyoterapi Seçenekleri. Int J. Hematol Oncol. 2012, 22(2):1-9.
55. Topkan E, Parlak C, Kotek A, Yapar AF, Pehlivan B. Predictive value of metabolic 18FDG-PET response on outcomes in patients with locally advanced pancreatic carcinoma treated with definitive concurrent chemoradiotherapy. BMC Gastroenterol 2011 10,11:123.
56. Topkan E, Topuk S, Oymak E, Parlak C, Pehlivan B. Pseudoprogression in patients with glioblastoma multiforme after concurrent radiotherapy and temozolomide. Am J Clin Oncol 2012; 35(3):284-9.
57. Sarıca F, Tufan K, Çekinmez M, Şen O, Onal HC, Mertsoylu H, Pehlivan B, Erdoğan B, Altınors MN. Effectiveness of temozolomide treatment used at thesame time with radiotherapyand adjuvant temozolomid: concomitant therapy of glioblastoma multiforme: multivariate analysis and other prognostic factors. J Neurosurg Sci. 2010; 54(1): 7-19.
58. Ozsahin M, Gruber G, Olszyk O, Karakoyun-Celik O, Pehlivan B, Azria D, Roelandts M, Kaanders JH, Cengiz M, Krengli M, Matzinger O, Zouhair A.: Outcome and prognostıc factors ın olfactory neuroblastoma: a rare cancer network study. Int J Radiat Oncol Biol Phys. 2010 Nov 15;78(4):992-7.
59. Yavuz MN, Topkan E, Yavuz AA, Aydin M, Onal C, Reyhan M, Kotek A, Pehlivan B, Yapar AF.: FDG-PET/CT Imaging-based taget volume delineation for preoperative conformal radiotherapy for rectal carcinoma. Int J Hematol Oncol 2010, 20(2):067-074.
60. Pehlivan B, Topkan E, Onal C, Nursal GN, Yüksel O, Yavuz M, Yavuz A.: Comparison of CT and integrated PET-CT based radiation therapy planning in malign plevral mesothelioma patients. Radiat Oncol. 2009, 4:35.
61. Pehlivan B, Luthi F, Matzinger O, Betz M, Dragusanu D, Bulling S, Bron L, Pasche P, Seelentag W, Mirimanoff RO, Zouhair A, Ozsahin M.: Feasibility and efficacity of accelerated weekly concomitant boost postopeartive radiation therapy combined with concomitant chemotherapy in patients with locally advanced head and neck cancer. Ann Surg Oncol. 2009, 16:1337-1343.
62. Pehlivan B, Pichenot C, Casting M, Auperin A, Arriagada R, Bourhis J.: Interfractional set-up errors evaluation by daily electronic portal imaging of IMRT in head and neck cancer patients. Acta Oncol. 2009, 48(3):440-5.
63. Pehlivan B, Zouhair A, Luthi F, Bron L, Pasche P, Dragusanu D, Azria D, Matzinger O, Mirimanoff RO, Ozsahin M.: Decrease in hemoglobin levels following surgery influences the outcome in head and neck cancer patients treated with accelerated postoperative radiotherapy. Ann Surg Oncol. 2009, 16:1331-1336.
64. Onal C, Arslan G, Topkan E, Pehlivan B, Yavuz M, Oymak E, Yavuz A.: Comparison of conventional and CT-based planning for intracavitary brachytherapy for cervical cancer: target volume coverage and organs at risk doses. J Exp Clin Cancer Res. 2009 Jul 1;28:95.
65. Onal C, Pehlivan B, Bal N, Topkan E, Kilinc F, Topuk S. : Sarcomatoid Carcinoma of the Urinary Bladder Treated with Adjuvant Radiotherapy: A Case Report. Clinical Medicine: Case Reports 2009:2 39-42.
66. Onal C, Yuksel O, Topkan E, Pehlivan B. : Bilateral glomus tumor treated with PET-CT based conformal radiotherapy: case report. Cases Journal 2009, 2:8402.
67. Atahan IL, Yıldız F, Ozyar E, Pehlivan B, Genç M, Köse M, Tulunay G, Ayhan A, Yuce K, Güler N, Kucukali T.: Radiotherapy in the adjuvant setting of cervical carcinoma: treatment, results, and prognostic factors. Int J Gynecol Cancer 2007, 17 (4): 813-820.
68. Garcia R, Bourhis J, Pehlivan B, Pichenot C, Alfonsi M.: Intensity modulated radiotherapy for cancers of the upper aerodigestive tract. Cancer Radiother 2007, 11(6-7):353-7.
69. Pehlivan B, Topkan E, Yavuz A.: Protonterapy in clinical use. Ege Tıp Dergisi, 50(1):1-6, 2011

B. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildiriler :

B1Pehlivan B,Zouhair A, Luthi F, Bron l, Pasche P, Seelentag W, Mirimanoff RO, Ozsahin M.: Accelerated weekly concomitant boost postoperative radiation therapy combined to concomitant chemotherapy in patients with locally advanced head and neck cancer. Scientific Association of  Swiss Radiation Oncology (SASRO), Mart 2007, Aarau, İsviçre.

B2. Pehlivan B, Ozsahin M, Bron L, Pasche P, HP Do, Luthi F,  Mirimanoff RO, Pica A.: High-dose rate brachytherapy in the treatment of recurrent head and neck cancer. Scientific Association of Swiss Radiation Oncology (SASRO), Mart 2007, Aarau, İsviçre.

B3. Pehlivan B, Ares C, Stadelmann O, Lomax T, Hug EB.: Temporal lobe toxicity analysis following spot scanning proton radiation therapy for skull base tumors. Internatinal Translational Research Congress in Radiation Oncology, Mart 2009, Cenevre, İsviçre.

B4. Ozsahin M, Olszyk O, Karakoyun-Celik O, Pehlivan B, Azria D, Roelandts M,  Kaanders JH, Cengiz M, Krengli M, Zouhair A.: Outcome and prognostic factors in olfactory neuroblastoma: a multicenter rare cancer network study. American Society of Therapeutic Radiation Oncology (ASTRO), Ekim 2005, Denver, ABD.

B5. Zouhair A, Dragusanu D, Matzinger O, Pehlivan B, Khanfir K, Ris HB, Stupp R, Moeckli RO, Ozsahin M.: Postoperative 3D conformal radiation therapy with dose-volume histogram assesment in non small-cell lung cancer. American Society of Therapeutic Radiation Oncology (ASTRO), Ekim 2007, Los Angeles, ABD.

B6. Dhermain F, Ducreux D, Bidault F, Parker F, Pehlivan B, Beaudre A, Haie-Meder C, Bourhis J.: Radiotherapy planning for WHO grade 2 and grade 3 supra-tentorial gliomas: first experience with 10 consecutive patients. The European Cancer Conference (ECCO) 13, Ekim 2005, Paris, Fransa.

B7. Atahan L, Yıldız F, Ozyar E, Pehlivan B, Köse F, Tulunay G, Ayhan A, Yüce K, Güler N, Küçükali T.: Radiotherapy in the adjuvant setting of cervical carcinoma: Treatments results and prognostic factors. European Society of Therapeutic Radiation Oncology (ESTRO) Annual Meeting, Ekim 2006, Leipzig, Almanya.

B8. Pehlivan B,Pichenot C, Casting M, Auperin A, Arriagada R, Bourhis J.: Verification of patient position by daily electronic portal imaging in head and neck cancer traeted with IMRT. European Society of Therapeutic Radiation Oncology (ESTRO) Annual Meeting, Ekim 2006, Leipzig, Almanya.

B9. Pehlivan B, Rutz HP, Goiten G, Haller K, Lomax A, Hug E, Timmermann B.: Case Report: Proton radiation therapy for secondary atypical lumbar meningioma arising 25 years after interdisciplinary treatment for advanced wilms tumor. European Society of Therapeutic Radiation Oncology (ESTRO) Annual Meeting, Eylül 2008, Göteborg, İsveç.

B10. Pehlivan B, Kotek A, Akkaneren S, Topkan E. Outcome of profilactic cranial irradiation in 112 patients with recursive partitioning analysis group I locally advanced (Stage IIIB) non-small cell lung carcinoma. European Society of Therapeutic Radiation Oncology (ESTRO) Annual Meeting, Eylül 2010, Barselona, İspanya.

B11. Pehlivan B, Yuksel O, Akkaneren Ş, Topkan E.Pseudoprogression in patients with glioblastome multiforme following concurrent radiotherapy and temozolomide. European Society of Therapeutic Radiation Oncology (ESTRO) Annual Meeting, Eylül 2010, Barselona, İspanya.

B12. Pehlivan B, Akkaneren Ş, Kotek A, Topkan E. Survival outcome in unresectable locally advanced pancreatic carcinoma patients treated with coregistered PET-CT based radiation therapy planning without elective nodal irradiation. European Society of Therapeutic Radiation Oncology (ESTRO) Annual Meeting, Eylül 2010, Barselona, İspanya.

B13. Pehlivan BOymak E, Kotek A, Akkaneren S, Topkan E. Oral glutamine supplementation for amelioration of acute radiation induced esophagitis has no negative impact on survival outcome in locally advanced non-small cell lung cancer treated with thoracic irradiation. European Society of Therapeutic Radiation Oncology (ESTRO) Annual Meeting, Eylül 2010, Barselona, İspanya.

B14. Pehlivan B, Kotek A, Akkaneren S, Topkan E: Comparison of CT and PET/CT based radiotherapy planning in hepatic metastases from colorectal and breast primaries. 5th International Asian Pacific Organization for Cancer Prevention Conference, Nisan 2010, İstanbul

B15. Parlak C, Pehlivan B, Oymak E, Topuk S, Topkan E. Prognostic Importance of Gross Tumor Volume Defined by Utilizing 18-FDG-PET/CT in Stage IIIB Non-small Cell Lung Carcinoma Treated with Definitive Chemoradiotherapy. European Multidisciplinary Conference on Thoracic Oncology 2010 Abstract Book. Lung Cancer 71 suppl. 2: 2011

B16. Topkan E, Yuksel E, Kotek A, Parlak C, Pehlivan B. Oral glutamine supplementation has no negative impact on survival in locally advanced non-small cell lung cancer treated with coccurrent chemotherapy. European Multidisciplinary Conference on Thoracic Oncology 2010 Abstract Book. Lung Cancer 71 suppl. 2: 2011

B17. Pehlivan B, Kotek A, Yuksel O, Topkan E. Impact of Chemotehrapy Sequence on Brain Relaps Rates in Patients with Stage IIIB Non-small Cell Lung Carcinoma Treated with Concurrent Chemoradiotherapy Plus Prophylactic Crainial Irradiation. European Multidisciplinary Conference on Thoracic Oncology 2010 Abstract Book. Lung Cancer 71 suppl. 2: 2011

B18. Topkan E, Parlak C, Guler OC, Pehlivan B, Selek U. Impact Of Pretreatment Leukocytosis On Prognosis In Locally Advanced Non-Small Cell Lung Cancer Patients Treated With Concurrent Chemoradiotherapy. 15th World Conference on Lung Cancer, Sydney, Australia. J Thorac Oncol 8 (Supplement 2)

B19. Topkan E, Parlak C, Pehlivan B, Ozyilkan O, Selek U. Efficacy Of Single Dose 8-Gy Palliative Chest Irradiation In Pain Palliation Of Patients With Locoregionally Recurrent Stage IV Non-small Cell Lung Cancer. 15th World Conference on Lung Cancer, Sydney, Australia. J Thorac Oncol 8 (Supplement 2)

B.20. Topkan E, Parlak C, Guler OC, Pehlivan B, Ozyilkan O, Selek U. Impact Of Change In Hemoglobin Levels During Treatment On Prognosis In Non-anemic Locally Advanced Non-Small Cell Lung Cancer Patients Treated With Concurrent Chemoradiotherapy. 15th World Conference on Lung Cancer, Sydney, Australia. J Thorac Oncol 8 (Supplement 2):

B21. Topkan E, Parlak C, Pehlivan B, Selek U, Ozyilkan O. Prognosis Of Stage III Non-Small Cell Lung Cancer Patients Initially Presenting With Superior Vena Cava Syndrome Treated With Partially Accelerated Definitive Concurrent Chemoradiotherapy. 15th World Conference on Lung Cancer, Sydney, Australia. J Thorac Oncol 8 (Supplement 2): s1149: 2013.

B22. Topkan E, Parlak CPehlivan B, Ozyilkan O, Selek U. Long Treatment Duration Is Associated With Poor Prognosis In Patients Receiving Concurrent Chemoradiotherapy With The Diagnosis Of Stage IIIB Non-Small Cell Lung Cancer. 15th World Conference on Lung Cancer, Sydney, Australia. J Thorac Oncol 8 (Supplement 2)

B23. Yeşil A, Topkan E, Özcan D, Taşçı N, Yilmaz F, Meral Ö, Pehlivan B. Hippocampi and Scalp Sparing Whole Brain Radiotherapy and Simultaneous Integrated Boost in Patients Presenting with Multiple Brain Metastases. Accuray User Meeting, Nisan 2016, San Francisco, USA

B24. Yeşil A, Özcan D, Taşçı N, Bayazıt B,Pehlivan BComparison of Adjuvant Radiotherapy with Tomo-Helical and Tomo-Direct Treatment Techniques in Breast Cancer. Accuray User Meeting, Nisan 2016, San Francisco, USA

B25. Taşçı N, Yeşil A, Yılmaz İ, Yılmaz F, Meral Ö, Özcan D, Topkan E, Pehlivan B. The Investigation of Treatment Accuracy for Breast Cancer Radiotherapy Based on Daily Imaging. Accuray User Meeting, Nisan 2016, San Francisco, USA

B26. Taşçı N, Yeşil A, Yılmaz I, Çil A, Meral Ö, Özcan D, Pehlivan B. Adaptive Managemet Plans and Investigation of Accuracy of Lung Radiosurgery. Accuray User Meeting, Nisan 2016, San Francisco, USA

C. Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :

C1. Pehlivan B, Topkan E, Yavuz A.: Protonterapy in clinical use. Ege Tıp Dergisi, 50(1):1-6, 2011

D. Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildiriler:

D1. Pehlivan BZorlu F, Yıldız F, Gürkaynak M, Akyol F, Kars A, Atahan IL.: Preoperatif radyoterapi alan rektum kanserli hastalarda sonuçlarımız. Ulusal Kanser Kongresi, Nisan 2004, Antalya.

D2. Pehlivan BZorlu F, Cengiz M, Akyol F, Gürkaynak M, Altundağ K, Tekuzman G, Atahan LI.: Opere mide kanserli hastalarda adjuvan radyoterapi sonuçları ve prognostik faktör analizi. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2004, Antalya.

D3. Dhermain F, Pehlivan B, Ducreux D, Beaudre A, Bidault F, Parker F, Haie-Meder C, Lefkopoulos D, Bourhis J.: Grad 2 ve Grad 3 oligodendriogliomlu hastaların radyoterapi planlamasında fonksiyonel magnetik resonansın yeri:ilk 10 hastanın sonuçları. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2006, Antalya.

D4. Yavuz MN, Pehlivan B, Aydın M, Topkan E, Önal C, Reyhan M, Kötek A, Yapar AF, Yavuz AA.: Rektum kanserinin preoperatif radyoterapisinde BT ile PET-BT bazlı 3-boyutlu konformal radyoterapi planlarının karşılaştırılması. XVIII. Ulusal Kanser Kongresi, Nisan 2009, Antalya.

D5Pehlivan B,Yavuz M, Topuk S, Topkan E, Yavuz A.: Servikal vertebra agresif osteoblastomlu hastada 18- FDG-PET-BT bazlı küratif radyoterapi: olgu sunumu. Ulusal Kanser Kongresi, Nisan 2009, Antalya.

D6. Sönmez A,Pehlivan BArslan G, Yavuz A, Topkan E, Sönmez S, Yavuz M.: Tüm vücut ışınlamasında multi leaf kolimatör ile ikincil alt alan tekniği. Ulusal Kanser Kongresi, Nisan 2009, Antalya.

D7. Önal C, Oymak E, Arslan G, Pehlivan B, Topkan E, Yavuz MN, Yavuz AA.: İntrakaviter brakiterapi uygulanan serviks kanserli hastalarda konvansiyonel plan ile 3 boyutlu planın karşılaştırılması. XVIII. Ulusal Kanser Kongresi, Nisan 2009, Antalya.

D8. Önal C, Kayaselçuk F, Erdem R, Oymak E, Pehlivan B, Topkan E, Yavuz M, Bacanlı D, Yavuz A.: Radyasyon enteritinin önlenmesinde melatonin ve oktreotidin etkinliklerinin karşılaştırılması. XVIII. Ulusal Kanser Kongresi, Nisan 2009, Antalya.

D9. Pehlivan B, Ares C, Stadelmann O, Lomax A, Goitein G, Timmermann B, Schneider R, Hug EB. Protonterapi uygulanan kafa tabanı kordoma ve kondrosarkomalarında temporal lob toksisitesi analizi. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D10. Pehlivan B, Kötek A, Akkaneren Ş, Topkan E. PET-BT bazlı radyoterapi planlaması sonrası elektif nodal ışınlama yapılmaksızın tedavi edilen lokal ileri evre pankreas kanserinde sağkalım sonuçları. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D11. Pehlivan B. Kötek A, Akkaneren Ş, Topkan E. Lokal ileri evre küçük hücreli dışı akciğer kanseri tanısı nedeniyle ardışık veya eşzamanlı kemoradyoterapi uygulanan hastalarda profilaktik kranyal ışınlama. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D12. Pehlivan B, Yuksel O, Akkaneren Ş, Topkan E. Radyoterapi ve eş zamanlı temozolomid ile tedavi edilen glioblastoma multiforme hastalarında psödoprogresyon. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D13. Pehlivan BKötek A, Akkaneren Ş, Topkan E. Karaciğer metastazları tanılı hastalarda BT ve PET/BT füzyonu bazlı radyoterapi planlarının karşılaştırılması. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D14. Pehlivan B, Kötek A, Akkaneren Ş, Topkan E. FDG-PET/BT bazlı üç boyutlu konformal radyoterapi planı ile tedavi edilen karaciğer metastazlarında lokal kontrol ve sağkalım sonuçları. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D15. Pehlivan B, Kötek A, Akkaneren Ş, Topkan E. Profilaktik oral glutamin kullanımının eş zamanlı pelvik radyokemoterapiye bağlı akut diareyi önlemedeki etkisinin retrospektif olarak değerlendirilmesi. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D16. Pehlivan B, Oymak E, Akkaneren Ş, Kötek A, Topkan E. Profilaktik oral glutamine kullanımının torasik radyoterapi ile tedavi edilen küçük hücre dışı akciğer kanserlerinde radyoterapiye sağkalım üzerine etkisi. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi Nisan 2010, Girne.

D17. Pehlivan B, Yavuz MN, Bal N, Topkan C, Önal C, Yavuz AA. Radyoterapinin testiste oluşturduğu hasarın önlenmesinde amifostin, melatonin ve 5-androstenediol’un radyoprotektif etkinliklerinin karşılaştırılması. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D18. Kötek A, Pehlivan B, Acıbucu İ, Dölek Y, Yavuz AA, Yavuz E, Topkan E. Meme Koruyucu cerrahi veya modifiye radikal mastektomi sonrası 4 farklı teknikle 3 boyutlu konformal radyoterapi uygulanan hastalardaki karşı meme dozu. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D19. Eren Ş, Yüksel Ö, Kötek A, Oymak E, Topuk S, Pehlivan B, Önal C, Topkan E. “Servikal kanser tanılı ve brakiterapi uygulanamayan hastalarda üç boyutlu konformal boost tedavisi sonuçları. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2010, Girne.

D20. Şengül K, Toksoy T, Özturk O, Öztürk H, Parlak C, Topkan E, Pehlivan B: Maliğn Mezotelyoma Tedavisinde Helikal Tomoterapi ve Rapid Ark Tedavi Tekniklerinin Dozimetrik Olarak Karşılaştırılması. 11. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi,  Nisan 2014, Antalya.

D21. Şengül K, Toksoy T, Özturk O, Pehlivan B. Baş Boyun Kanserli Hastalarda 3 Farklı Radyoterapi Tekniğinin Karşılaştırılması. 11. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi,  Nisan 2014, Antalya.

D22. Pehlivan B, Herrera F, Bouchaab H, Vallet V, Pasche P, Simon C, Bourhis J, Özşahin M. Nüks Baş Boyun Kanserli Hastalarda Postoperaif HDR Brakiterapi Sonuçları. 11. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi,  Nisan 2014, Antalya.

D23. Özturk O, Şengül K, Yılmaz G, Ozsahin M, Pehlivan B. Prostat Kanseri Tedavisinde Volümetrik Ayarlı Ark Tedavisi ve Yoğunluk Ayarlı Radyoterapinin Karşılaştırılması. 11. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi,  Nisan 2014, Antalya.

D24. Yeşil A, Taşçı N, Özcan D, Bayazıt B, Çil A, Pehlivan B. Total Vücut Işınlamalarında Tomo-Helikal ve Tomo-Direk Tedavi Tekniklerinin Karşılaştırılması. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2016, Antalya

D25. Özcan D, Yeşil A, Taşçı N, Yılmaz F, Meral Ö, Pehlivan B, Topkan E. “Simultaneous Integrated Boost” (SIB) Tekniğiyle Skalp ve Hipokampüs Koruyucu Tüm Beyin Işınlaması. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2016, Antalya

D26. Taşçı N, Yeşil A, Yılmaz İ, Meral Ö, Özcan D, Pehlivan B. Akciğer SBRT Planlarının, Tedavi Öncesi ve Sonrası Alınan Görüntülerle Elde Edilen Adaptif Planlar ile Karşılaştırılarak Tedavi Doğruluğunun Araştırılması. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2016, Antalya

D27. Taşçı N, Yılmaz İ, Yeşil A,  Yılmaz F, Meral Ö, Özcan D, Pehlivan B. Meme Kanserli Hastaların Radyoterapisinde Tedavi Doğruluğunun Her Tedavi Öncesi Alınan MVCT Görüntüleriyle Oluşturulan Adaptif Planlar Yardımıyla Araştırılması. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2016, Antalya

D28. Yeşil A, Taşçı N, Yılmaz F, Özcan D, Pehlivan B. Farklı Çaptaki Hedef Volümlere Yapılan Planlar ile Tomoterapinin Radyocerrahideki Etkinliğinin Araştırılması. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi, Nisan 2016, Antalya

Başa dön tuşu